2. Зимни спортове
  3. Питсбърг и Каролина с победи в плейофите

Питсбърг и Каролина с победи в плейофите

Отборът на Питсбърг Пингуинс победи Вашингтон Кепиталс с 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 1:0) след продължение в 1/2 финален плейоф за "Купа Стенли". Гостите започнаха мача по-добре и поведоха през първата третина чрез една от големите звезди на тима Александър Овечкин.

През втората част обаче Руслан Федотенко възстанови равенството. До края на двубоя силите бяха напълно изравнени и двата отбора си вкараха по още едно попадение. Малкин даде преднина на Пингуинс и по този начин обратът в мача стана пълен, но Бекстрьом възстанови равенството и прати двубоя в продължения. Там Крис Летанг бе точен, носейки успеха за своя тим. След този мач, отборът на Кепиталс води с 2:1 в плейофната серия.

В друг плейоф Каролина се наложи у дома с 3:2 над Бостън Брюинс. С този успех отборът от Каролина вече води в серията с 2:1 победи. Гостите от Бостън започнаха двубоя по-активно и водеха в резултата през първата част с попадение на Лучич. През втората третина домакините направиха пълен обрат с шайби на Стаал и Самонов. През третата част Речи вкара за 2:2 и прати мача в продължения.

В първото продължение Йокинен вкара победното попадение за Каролина, което се оказа достатъчно за победата.