2. Зимни спортове
  3. Питсбърг и Сан Хосе с победи тази нощ

Питсбърг и Сан Хосе с победи тази нощ

Тази нощ се изиграха два плейофни мача от НХЛ. В първата на Изток Питсбърг Пингуинс победи Монреал Канейдиънс с 2:0. В герой за победителите се превърнаха руският национал Евгени Малкин и вратарят на "пингвините" Марк-Андре Фльори (недопуснал попадение в мрежата си).

Тази нощ се изиграха два плейофни мача от НХЛ. В първата на Изток Питсбърг Пингуинс победи Монреал Канейдиънс с 2:0. В герой за победителите се превърнаха руският национал Евгени Малкин и вратарят на "пингвините" Марк-Андре Фльори (недопуснал попадение в мрежата си).

В първите две третини над всички на леда бяха вратарите на двата състава, които не допуснаха шайби зад гърба си. В третата третина Евгени Малкин откри резултата, а малко преди финалната сирена Дюпюй оформи и крайния резултат. В серията на полуфиналния плейоф в конференцията води Питсбърг с 2:1 победи.

В другия двубой на Запад Сан Хосе Шаркс се нуждаеше от продължения, за да сломи Детройт Ред Уингс. "Червените криле" тръгнаха доста добре в двубоя и Холстрьом и Клиъри дадоха преднина на отбора си, преди в края на първата третина Сетогучи да намали. Това стана четири секунди преди финалната сирена.

Във втората третина Зетерберг вкара трети гол във вратата на Набоков и Детройт се виждаше победител. Шаркс не мислеха така и в третата част на срещата изравниха с шайби на Джо Торнтън и Колчър. Стигна се и до продълженията, където попадение на Марло в осмата минута на добавеното време донесе третия успех на Сан Хосе в серията. Така Шаркс се нуждае от само още една победа, за да се класира напред.