2. Зимни спортове
  3. Питсбърг изравни серията срещу Отава след победа с 2:1

Питсбърг изравни серията срещу Отава след победа с 2:1

Ето и останалите резултати от играните тази нощ мачове

Шампионът Питсбърг Пингуинс направи много важна крачка към защитата на титлата си в НХЛ, след като се наложи с 2:1 над тима на Отава Сенатърс като домакин. С успеха „пингвините” изравниха четвъртфиналната серия на 1:1 победи, след като вчера понесоха поражение с 4:5.

Двубоят започна по кошмарен начин за домакините, които изоставаха в резултата след само 18 секунди игра, след като точен за Отава бе Питър Реджин. След попадението домакините се активизираха и наложиха сериозна преса на своя опонент. Тя даде резултат в 9-та минута, когато Сидни Кросби бе точен за 1:1. През втората третина двата тима играха много предпазливо в стремежа си да не допуснат ново попадение и в крайна сметка в нея зрителите не видяха голове. Решителната трета част също бе много равностойна, но същевременно и много напрегната. Все пак Питсбърг съумя да стигне до успеха в редовното време, след като Крис Летанж бе точен за крайното 2:1 в 16-ата минута.

Тази нощ в НХЛ се изиграха още 4 мача от четвъртфиналните плейофи, ето и резултатите:

Ню Джърси Девилс – Филаделфия Флайърс 5:3 (1:1 в серията)

Нешвил Предатърс – Чикаго Блекхоукс 4:1 (1:0 в серията)

Детройт Ред Уингс – Финикс Койотс 7:4 (1:1 в серията)

Колорадо Аваланш – Сан Хосе Шаркс 5:6 (1:1 в серията)