2. Зимни спортове
  3. Питсбърг на финал за „Купа Стенли” след 4:1 над Каролина

Питсбърг на финал за „Купа Стенли” след 4:1 над Каролина

Тимът на Питсбърг Пенгуинс ще играе втори пореден финал за „Купа Стенли” след като спечели финалната плейоф серия срещу Каролина Хърикейнс с четири безотвени мача.

Благодарение на убедителната си победа с 4:1 на леда в „RBC Сентър” в четвъртия мач от финала в Източната конференция „пингвините” сега очакват последния си опонент. Голяма е вероятността да се получи преиграване на миналогодишния финален сблъсък. Една победа над Чикаго дели Детройт Ред Уингс, който победи Питсбърг в шест мача миналата година, от спечелване на Западната конференция.

Каролина, който по пътя си разстрои два от фаворитите през този сезон третия Ню Джързи и втория Бостън, показа непоклатимата си способност да отвръща на всеки удар, който опонентите им хвърлят към тях. Питсбърг обаче не се развълнува от подвизите на съперника си и отбеляза общо 20 гола в четирите мача срещу „ураганите”.

Едва 96 секунди след началото на срещата Ерик Стаал изведе Каролина напред в резултата. След осем минути игра Руслан Федотенко завърза равенството. Максим Талбът покачи за 2:1 секунди преди края на първата част. През втората третина Бил Герин и Крейг Адамс подпечатаха квотите на Питсбърг за финала.

Пенгуинс спечелиха първия финален мач с 3:2, втората среща донесе драматичен успех със 7:4. В третия двубой съпротивата на Каролина като че ли изчезна и те загубиха с 2:6, което доведе и до решаващия четвърти мач от общо седемте в серията.