2. Зимни спортове
  3. Питсбърг падна с дузпи от Монреал

Питсбърг падна с дузпи от Монреал

Треньорът на Бъфало Линди Ръф постигна победа номер 500 като наставник в НХЛ

Монреал победи Питсбърг с 2:1 след изпълнение на дузпи в мач от първенството на Националната хокейна лига.

„Пингвините” бяха без една от звездите си и лидер при реализаторите в лигата Сидни Кросби, коойто не игра заради получено леко мозъчно сътресение по време на мача с Тампа Бей.

Беноа Пула вкара при петото изпълнение на наказателните удари за Монреал, което се оказа и решаващо. Вратарят Кари Прайс спаси 31 удара към мрежата си в редовното и допълнителното време, но при дузпите пусна първите четири преди да отрази петия удар на Крис Куниц от Питсбърг.

Във втория период на мача Беноа Пула вкара и изравнителното попадение за Кънейдиънс, след като в първата част на мача Аарън Ашъм откри за Питсбърг.

Въпреки поражението Питсбърг остава на 1-о място в Източната конференция с 56 точки, с 1 пред Филаделфия.

В Денвър, местният тим Аваланч падна с 0:2 от Финикс. Вратарят на победителите Джейсън Лабарбера отрази 34 удара и регистрира втори мач без допуснат гол в последните три, когато е титуляр. Той замени руския титуляр Иля Бризгалов, който поиска няколко дни почивка заради семейни медицински проблеми.

И двата гола за Койотите вкара Тейлър Пят- във втората третина, а също така и на празна врата н края на срещата.

Треньорът на Бъфало Линди Ръф постигна победа номер 500 като наставник в НХЛ, след като неговите играчи биха с 3:0 като гости Сан Хосе Шаркс. С този успех Ръф се изравни на 16-о място във вечната ранглиста на треньорите заедно с Ту Блейк от Монреал, но пък двамата са единствените с победи само за един отбор.

Люк Адам, Йохен Хехт и Томас Ванек вкараха попаденията за Сейбърс.

Филаделфия се наложи с 4:2 над Ню Джърси като гост и продължава преследването на Питсбърг за номер 1 в цялата Източна конференция. По два гола за победителите отбелязаха Дани Бриер и Скот Хартнъл, а Виле Лейно подаде за три от общо четирите гола.