2. Зимни спортове
  3. Питсбърг победи Нешвил

Питсбърг победи Нешвил

Бъфало тресна Торонто с 3:1

Джеймс Нийл и Брендън Сътър вкараха гол и направиха по една асистенция за победата на Питсбърг с 4:1 над Нешвил. Паскал Дюпюи и Крис Летанг също бяха точни за "пингвините", а Евгени Малкин направи две асистенции. Габриел Бурк се разписа за Нешвил. Отава победи Бостън с 4:2 и сложи край на сероята от 11 поредни успеха на "сенаторите" в Отава. Минесота спечели срещу Флорида с 3:2, а Уинипег се наложи над Филаделфия с 3:2 след дузпи. Лидерът в Националната хокейна лига Анахайм загуби гостуването си на Каролина с 2:3 след дузпи. Крис Тери вкара победната дузпа за домакините. Едмънтън отстъпи у дома пред Сан Хосе с 1:3. Патрик Марло се отличи с гол и асистенция за победителите.

Стийв От се отличи с гол и асистенция при победата на Бъфало над гостуващия Торонто с 3:1 в първия мач на треньора Тед Нолан начело на тима след 16-годишно прекъсване. Маркус Фолиньо и Кристиан Ерхоф добавиха останалите попадения за домакините, които записаха втори пореден успех. Това се случва за пръв път от миналия сезон. За Торонто пък поражението бе трето поредно. Вратарят на Бъфало Райън Милър отрази 32 удара. Победата идва два дни, след като собственикът на тима Тери Пегула уволни старши треньора Рон Ролстън и генералния мениджър Дарси Реджиер и назначи начело на отбора Тед Нолан.

Тревор Смит бе точен за Торонто. Никлас Бекстрьом вкара единствения гол при дузпите, а Вашингтон преодоля пасив от две попадения, за да победи Детройт с 4:3 след дузпи. Брукс Лийч, Александър Овечкин и Михал Лата бяха точни за Вашингтон, а Брейдън Холтби спаси 30 удара.

Йохан Францен се отличи с два гола и асистенция, а Дани ДеКейсър добави гол и асистенция за тима на Детройт, който загуби седми последователен мач след продължение или дузпи в собствената си зала "Джо Луис Арина". Якуб Киндъл направи две асистенции, а Джими Хауърд отрази 34 удара. Детройт водеше с 3:1 преди началото на последната част, когато Лата изравни 8:06 минути преди края. Малко преди това Овечкин вкара втория гол за Вашингтон, негов 15-и за сезона. Дуайт Кинг и Анзе Копитар се разписаха през третата част за успеха на Лос Анджелис с 2:0 като гост на Ню Джърси.