2. Зимни спортове
  3. Питсбърг подчини Филаделфия в дербито на Пенсилвания

Питсбърг подчини Филаделфия в дербито на Пенсилвания

"Пингвините" изграха много силна втора третина, в която узакониха победата си - трета от 4 мача срещу местния съперник този сезон.

Питсбърг Пингуинс спечели хокейното дерби на Пенсилвания - 4:2 при гостуването си на Филаделфия Флайърс.

В първата третина съперниците си размениха по едно попадение чрез Майк Нъбъл (Филаделфия) и Тайлър Кенеди (Питсбърг), а гостите нанесоха съкрушителен удар през вторите 20 минути.

Тогава Евгени Малкин, Джордан Стаал и Мат Куук се възползваха от перфектната игра от задна позиция на Сидни Кросби и прекършиха полета на "летящите", които имаха 8 поредни победи преди този мач.

Джофри Лупул вкара втори гол за Флайърс в третата част, но това бе всичко по силите на тима от Wachovia Center.

Така Пингуинс започна да набира скорост след последните неуспехи, а победната серия на Флайърс бе спряна.