2. Зимни спортове
  3. Питсбърг разби Монреал с 6:3 и поведе в серията

Питсбърг разби Монреал с 6:3 и поведе в серията

Шампионите от Питсбърг Пингуинс направиха нова решителна крачка към защитата на титлата си в НХЛ, след като разбиха тима на Монреал Канейдиънс с 6:3 и поведоха с 1:0 победи в полуфиналната серия на Източната конференция. Срещата се игра в зала "Мелън Арена" пред повече от 17 хиляди екзалтирани фенове на "пингвините".

Двубоят започна с по-добра игра на гостите, които излязоха напред в резултата в 5-та минута, когато Субан се разписа от дузпа. 4 минути по-късно Питсбърг изравни при пауърплей в своя полза, а автор на гола бе Гончар. В 14-ата минута домакините отново се възползваха по най-добрия начин от численото си предимство и поведоха в резултата чрез Стаал.

В началото на втората третина "пингвините" пак показаха майсторство при пауърплей в своя полза и Летанг покачи на 3:1 в тяхна полза. В 16-ата минута Камалери намали на 2:3, но 3 минути по-късно Адамс отново даде два гола преднина на домакините.

В последната част Питсбърг отново започна по-добре и в 3-та минута Голигоски покачи на 5:2. В 13-ата минута Джонта пак намали, този път на 3:5, а крайното 6:3 оформи Гуерин в 20-ата минута.