2. Зимни спортове
  3. Питсбърг сломи Кепитълс с 5:3

Питсбърг сломи Кепитълс с 5:3

Отборът на Питсбърг Пингуинс се наложи над Вашингтон Кепитълс с 5:3 и по този начин изравни серията от плейофни мачове - 2:2.

Отборът на Питсбърг Пингуинс се наложи над Вашингтон Кепитълс с 5:3 и по този начин изравни серията от плейофни мачове - 2:2.

Пингуинс бе по-добрият тим на терена и това си пролича още от самото начало на двубоя. Гостите поведоха чрез Бакстрьом още в 1-ата минута на първата част, но Питсбърг направи невероятен обрат само за 12 минути. Началото на обрата даде Гончър, който се разписа в 4-ата минута. В  11-ата минута Гуерин направи 2:1 за Пингуинс, като обратът стана пълен, а само 5 минути по-късно Федотенко покачи на 3:1 за домакините.

През втората част столичани успяха да върнат един гол чрез Кларк, който се разписа в 16-ата минута. В 5-ата минута на последната част голямата звезда на Питсбърг Сидни Кросби записа името си сред голмайсторите, за да направи резултата 4:2 в полза на Пингуинс. Юрчина намали на 3:4 в 7-ата минута, но само 8 минути по-късно Талбот оформи крайното 5:3 за домакините.

Авторът на едно от попаденията за Питсбърг, защитникът Гончар, получи контузия, но не се знае до колко сериозна е тя. Алекс Овечкин от състава на гостите пък бе неутрализиран и имаше само два удара. Петият мач е в събота във Вашингтон.