2. Зимни спортове
  3. Питсбърг удари Вашингтон с 3:2 след дузпи

Питсбърг удари Вашингтон с 3:2 след дузпи

Отборът на Питсбърг Пингуинс продължава със стабилните си изяви в НХЛ през този сезон, след като тази нощ се наложи с 3:2 над тима на Вашингтон Кепитълс след изпълнение на дузпи.

Мегазвездата на „пингвините” – Сидни Кросби се разписа в 23-и пореден двубой, след като откри резултата още в 4-та минута. През втората третина Майк Грийн изравни, а в последната част Куниц от Питсбърг и Нъбъл от Вашингтон вкараха по още един гол, пращайки мача в продължение.

В него обаче гол така и не падна и спорът трябваше да се реши след изпълнения на дузпи. При тях Летанж и Дюпюи бяха точни за „пингвините”, а Овечкин не сбърка за столичани, но това се оказа недостатъчно за Вашингтон да избегне поражението.