2. Зимни спортове
  3. Продължава доминацията на Емил Хегле Свендсен в биатлона

Продължава доминацията на Емил Хегле Свендсен в биатлона

Продължава доминацията на Емил Хегле Свендсен в стартовете от Световната купа по биатлон. Норвежецът спечели трета победа от началото на сезона, като до момента са се провели 5 старта. Свендсен бе най-бърз в преследването на 12.5 км в австрийския зимен център Хохфилцен.

Той направи 3 грешки при четирите си стрелби и завърши за време от 35:46.3 минути. Втори на 9.4 секунди остана носителят на Световната купа Оле Ейнар Бьорндален с 2 грешки, а трети се нареди Томаш Сикора с изоставане от 12 секунди и 3 грешки на огневия рубеж.

Сред първите 10 в крайното класиране финишираха Николай Круглов, Бьорн Фери, Кристиан Де Лоренци, Михаел Грайс, Жан Легуале, Кристоф Суман и Винсънт Джей.

В надпреварата на най-добрите 60 нямаше българско участие.