2. Зимни спортове
  3. Прокунин спечели спринта на 10 км в Банско

Прокунин спечели спринта на 10 км в Банско

Днес в Банско стартира 7-ия етап от Европейската купа по биатлон. Представителят на Русия Андрей Прокунин спечели спринта на 10 км при мъжете, като завърши с време от 26:40,4 минути и направи 2 грешки на огневия рубеж.

Втори на 47,5 секунди зад него остана неговият сънародник Павел Костелев с 2 грешки при стрелбата. Третото място зае българинът Мирослав Кенанов, с изоставане от 1:27.1 минути и една грешка на огневия рубеж.

В първата 10-а се класираха още българите Тодор Генковски (5), Илиан Пенев (6), Александър Лазаров (10).