2. Зимни спортове
  3. Провал за мъжката ни щафета в Руполдинг

Провал за мъжката ни щафета в Руполдинг

Победата грабна Франция, Норвегия и Австрия също се качиха на подиума

Мъжката ни щафета завърши на 17-о място в старта от Световната купа по биатлон в германски курорт Руполдинг. Българският отбор, който бе в състав Красимир Анев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Владимир Илиев, завъртя две наказателни обиколки и излозва рекордните за състезанието 15 допълнителни патрона. Нашите останаха на 6:12.4 минути зад Франция.

"Петлите" постигна категорична победа. Емилиен Жаклен, Мартен Фуркад, Симон Дестьо и Кентен Фийон-Майе използваха само шест допълнителни патрона и финишираха с време от 1 час, 18 минути и 11.2 секунди.

Второто място в днешния ден остана за Норвегия. "Викингите" бяха отново без отсъстващия поради лични ангажименти Йоханес Тингнес Бьо и с 10 допълнителни патрона изостанаха на 1:12.2 минути. Третото място бе заето от отбора на Австрия на 1:24.3 минути зад победителите.

Русия, Германия и Беларус допълниха челната шестица.

Щафетата в Руполдинг бе последната преди световното първенство по биатлон в Антхолц-Антерселва, а в утрешния неделен ден предстоят преследванията на 10 километра при жените и на 12,5 километра при мъжете.