2. Зимни спортове
  3. Ред Уингс неудържими в последните минути срещу Ойлърс

Ред Уингс неудържими в последните минути срещу Ойлърс

Шампионът Детройт Ред Уингс взе ценен успех като гост на Едмънтън Ойлърс – 3:2, след като бе неудържим в последните 10 минути от мача.

Дотогава гостите губеха с 0:1, но Йонатан Ериксон изравни в средата на частта, а Мариан Хоса и Валтер Филпула направиха пълен обрат с головете си 2 минути преди края. Минута преди финалната сирена Алес Коталик намали на 2:3, но щурмът на домакините не успя в оставащото време.

По този начин Детройт окупира първото място на Запад с точка преднина пред Сан Хосе Шаркс, а Ойлърс е на седмо място, като ще трябва да се бори до последно за място в плейофите.