2. Зимни спортове
  3. Ред Уингс срази Кингс с 5:2 в НХЛ

Ред Уингс срази Кингс с 5:2 в НХЛ

17 782 зрители в залата на Детройт видяха победата на своите любимци от Ред Уингс над Лос Анджелис Кингс с 5:2 (0:1, 2:0, 3:1) в среща от НХЛ.

Мачът започна много лошо за домакините като след първата част те изоставаха в резултата чрез Дъстин Браун. Във втората третина обаче Джонатан Ериксон и Томас Холстрьом обърнаха развоя на срещата.

В заключителната част Хенрик Зетерберг, Кърк Малтби и Бриан Рафалски бяха точни за Ред Уингс, а Джъстин Уилямс отбеляза гол в полза на Кингс.

Вратарят на Детройт Крис Осгууд завърши двубоя с 24 спасявания, докато неговия колега на вратата на Ел Ей Джонатан Куик отрази 27 удара към своята врата.

От началото на сезона съставът на Детройт има 3 победи и 3 загуби, докато Кингс са с 4 успеха и 3 поражения.