2. Зимни спортове
  3. Рейнджърс изненада Овечкин и компания в столицата

Рейнджърс изненада Овечкин и компания в столицата

Ню Йорк Рейнджърс взе много ценен успех в първия мач от плейофната серия срещу Вашингтон Кепитълс, побеждавайки ги с 4:3 в американската столица.

Противно на очакванията, че са аутсайдери в този сблъсък, тимът от „Голямата ябълка” изигра страхотен мач и поведе в серията. Първата част завърши без голове, а Томас Флайшман изведе Кепитълс напред в резултата след пас на голямата звезда Александър Овечкин. Това не стресна гостите и те отговориха с три бързи гола. Първо Скот Гомес изравни, а след това Ник Антропов и Маркус Наслунд доведоха резултата до 1:3 за нюйоркчани. В края на третината руснакът Виктор Козлов върна едно попадение и даде надежди на домакините за успех.

Решителната част започна много добре за столичани, които успяха да изравнят чрез друг руснак – Александър Семин, а пасът отново бе на другия Саша – Овечкин. Домакините се втурнаха в атаки, за да правят пълен обрат, но бяха изненадани от Брандън Дубински, който вкара за 3:4 и донесе успех на Рейнджърс. Кепитълс ще бъде домакин и на втория мач.