2. Зимни спортове
  3. Рейнджърс спечели битката за Ню Йорк след голов трилър срещу Айлендърс

Рейнджърс спечели битката за Ню Йорк след голов трилър срещу Айлендърс

Рейнджърс спечели с 5:4 дербито на Ню Йорк в НХЛ срещу местния съперник Айлендърс. Двубоят бе истински голов трилър, като домакините успяха да обърнат срещата след 4 гола в последната третина, за радост на феновете си в легендарната "Медисън Скуер Гардън".

"Островитяните" започнаха по-добре срещата и поведоха след първата част с гол на Майк Силинджър. Скот Гомес изравни през втората част, но гостите се оттеглиха на почивка с гол преднина след попадение на Кайл Окпосо.

Рейнджърс започна много добре последната третина и успяха за две минути да обърнат резултата след голове на Петр Пруча и Михал Розсивал. Само 27 секунди след гола на Розсивал, Блейк Комо успя да изравни за 3:3.

След това Рейнджърс взе инициативата и успя да дръпне два гола след попадения на Маркус Наслунд и Найджъл Доус, а силите на гостите стигнаха само до още едно попадение, дело на Майк Комри.

Така за първи път през сезона дербито на Ню Йорк бе спечелено от домакина, след като съперниците си размениха по една победа като гости в първите два сблъсъка.