2. Зимни спортове
  3. Рейнджърс спечели дербито на Ню Йорк

Рейнджърс спечели дербито на Ню Йорк

Защитникът Мат Гилрой спря дълга серия без гол с две шайби във вратата на Айлъндърс

Защитникът Мат Гилрой спря дълга серия без гол с две шайби във вратата на Ню Йорк Айлъндърс при категоричната победа на Рейнджърс със 7:2 в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Загубата е първа за Айлъндърс в последните пет мача, в които отборът успя да спечели девет точки при четири победи и едно поражение след продължение.

Гилрой изведе Рейнджърс напред в резултата след 44 секунди игра, а във втората третина донесе успеха на отбора си в битката за Ню Йорк. Гилрой, който замени Микаел Дел Зото, не беше вкарвал в 64 поредни срещи, а последния му гол беше записан на 28-и ноември миналата година. Той има шест попадения в 91 мача в кариерата си.

Никлас Кронвал вкара победен гол за Детройт 1:18 минути преди края на продължението срещу Колорадо. При успеха с 4:3 в полза на Червените криле беше записан и рекорд, след като Крис Озгууд стана 10-ят вратар в историята на НХЛ с 400 победи, 316 от които са за настоящия му клуб.

Никлас Лидстрьом, Иржи Хъдлър и Йохан Францен също вкараха по едно попадение за отбора на Детройт, който спечели три от последните си четири мача в НХЛ.

Лидерите в Западната конференция са вторият отбор, достигнал границата от 50 точки през редовния сезон, което ги изравнява на върха на лигата с водача на изток Питсбърг. Червените криле обаче имат мач по-малко от основния си съперник в последните години.

Истински шок изпитаха феновете в Сан Хосе, където Акулите загубиха с катастрофалното 0:4 от Лос Анджелис. Основна вина за това носят Тревър Люис с победното попадение в началото на третата част и Джонатан Куик, който спаси 24 шайби за четвъртия си мач без допуснат гол от началото на сезона.

Дъстин Браун вкара два гола за Кралете, а бившият нападател на домакините Марко Щурм добави още една шайба, с което Лос Анджелис прекъсна лошата си серия от три поредни загуби срещу Сан Хосе. Акулите пък изглеждаха отпуснати след 3-дневната празнична почивка и отправиха първата шайба към вратата на Куик след цели 12 минути игра.