2. Зимни спортове
  3. Резултати от плейофите в НХЛ

Резултати от плейофите в НХЛ

Отборът на Бостън поведе в плейофната си серия срещу Бъфало с 2-1 победи след успех в третата среща между двата тима също с 2:1. Попаденията за успеха на домакините вкараха Денис Уайдман и Патрис Бержерон. За гостите се разписа Майк Гриър. Следващият двубой в четвъртък е отново в Бостън и започва в 02:00 часа.

Следващият двубой в четвъртък е отново в Бостън и започва в 02:00 часа.

Тимът на Монреал записа тежко поражение с 1:5, при домакинството си на шампиона на Източната конференция в НХЛ – Вашингтон, в трети плейофен мач между двата състава. Столичани водят в серията с 2-1 победи. Най-полезни за гостите бяха Никлас Бекстрьом и Алекс Овечкин. Следващият мач е в четвъртък, от 02:00 часа.

Отборът на Лос Анджелис Кингс се наложи с 5:3, като домакин на Ванкувър, в среща между двата тима от ¼ финалните плейофи в НХЛ. Три асистенции и едно попадение за победителите записа Дрю Доти, а с 2 гола и един точен пас се отличи и Микал Ханджуш. Така Кингс водят с 2-1 в серията, преди следващия мач в Ел Ей в четвъртък (05:00 часа).

Крайни резултати:
Бостън
 – Бъфало 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Монреал – Вашингтон 1:5 (0:0, 0:4, 1:1)
Лос Анджелис – Ванкувър 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Резултати в изиграните до момента срещи от плейофите в НХЛ (Източна конференция)
Вашингтон – Монреал (2-1 победи)
Ню Джърси – Филаделфия (1-2)
Бъфало – Бостън (1-2)
Питсбърг – Отава (2-1)

Резултати в изиграните до момента срещи от плейофите в НХЛ (Западна конференция)
Сан Хосе – Колорадо (2-1 победи)
Чикаго – Нешвил (1-1)
Ванкувър – Лос Анджелис (1-2)
Финикс – Детройт (2-1)