2. Зимни спортове
  3. Румънка спечели старта на 7,5 км в Идре Швеция

Румънка спечели старта на 7,5 км в Идре Швеция

Днес стартира първия етап за Световната купа по биатлон. Домакин на събитието е град Идре в Швеция, където от 28 до 30 ноември ще се проведат четири старта за Световната купа по биатлон два спринта на 7,5 км при жените и два на 10 км при мъжете.

Първа в днешния старт на 7,5 км спринт финишира представителката на Румъния Ева Тофалви за време от 22 минути и 16 секунди без допуснати пропуски при стрелбата. Втора завърши Наталия Левченкова от Молдова с време 22 минути и 37,9 секунди отново без пропуски в стрелбата. Трета остана германката Роми Бер, която покри дистанцията за 23 минути 01,30 секунди с един неточен изстрел.

За надпреварата от Световната купа Швеция ще бъде домакин на още един етап, който ще се състои в Остерзунд от 2 до 7 декември.

България също ще бъде домакин на етап от надпреварата. От 12 до 14 февруари курортния комплекс Банско ще бъде арена на общо  4 старта – спринтовете на 7,5 и 10 км съответно при мъжете и жените и преследването на 12,5 км мъже о 10 км жени.