2. Зимни спортове
  3. Русия и САЩ с победи на 1/4 финалите, срещат се един срещу друг на 1/2 финал

Русия и САЩ с победи на 1/4 финалите, срещат се един срещу друг на 1/2 финал

В друг 1/4 финален сблъсък САЩ победи Финландия с 3:2. Скандинавците започнаха двубоя по-добре и поведоха в резултата чрез Капанен, който отбеляза в 1-ата минута на втората третина. Десет минути по-късно Браун възстанови равенството, а почти веднага след неговия гол Оший добави още един за "янките", за да направи обрата пълен. В 15-ата минута Шутер покачи на 3:1 за САЩ, а в 18-ата минута "финките" намалиха чрез Хивонен за 2:3.

Отборът на Русия постигна много труден успех с 4:3 над Беларус в 1/4 финален двубой от Световното първенство по хокей в Швейцария. Двата отбора подходиха предпазливо един към друг през първата част и нямаше голове. В 3-ата минута от втората третина Колстов изведе Беларус напред в резултата. Само три минути по-късно Прошкин възстанови равенството. Беларусите обаче бяха отново по-решителни и си върнаха преднината с гол на Антоненко в 14-ата минута. Само три минути по-късно Атушов възстанови равенството. Русия направи пълен обрат в 18-ата минута с гол на Фролов и поведе в резултата с 3:2, но точно в края на частта Салеи отбеляза за беларусите и резултатът стана 3:3 след втората третина. В третата част Русия бе по-добрият отбор и Ковалчук донесе победата на световния шампион с гол в 8-ата минута.

На 1/2 финалите ще се изправят един срещу друг отборите на САЩ и Русия. Днес играят другите 1/4 финални двойки Канада - Латвия и Швеция - Чехия.