2. Зимни спортове
  3. Русия на четвъртфинал на световното по хокей

Русия на четвъртфинал на световното по хокей

Русия победи Дания с 6:1 и оглавява Група "Е" с 12 точки

Хеттрик на Павел Дацюк от Детройт Ред Уингс, а звездата на Вашингтон Кепитълс Александър Овечкин отбеляза 5-ото си попадение в 5 мача, с което Русия стигна до четвъртфиналите на Световното първенство по хокей след победа над Дания с 6:1.

2-кратният шампион оглавява Група „Е” с актив от 12 точки. Освен това руските хокеисти увеличиха рекорда си от победи на световно първенство до 23. За последно Русия загуби от Финландия с 2:1 през 2007-ма година.

Дацюк откри резултата след 15 минути игра. Малко края на първата част Овечкин направи 2:0.

5 минути след началото на втората част кристиансен намали резултата при числено предимство за Дания, но нападателят на Питсбърг Пингуинс Евгени Малкин върна преднината на Русия от 2 гола 6 минути преди края на частта.

2 гола за 3 минути на Дацюк през третата част направиха преднината на Русия 5:1, а последното попадение в срещата бе дело на Николай Кулемин от Торонто Мейпъл Лийвс. Вратарят на победителите Василий Кошечкин направи 30 спасявания.

В другия мач от Група „Е” домакините от Германия загубиха от Беларус с 1:2 след внезапна смърт. Беларус получи ранна преднина след гол на Андрей Михалев в 7-ата минута на първата част. Германия изравни 54 секунди преди сирената за край на мача след гол на Марсел Мюлер. Това доведе до продължения, а победното попадение за Беларус бе дело на Алексей Калюжни 15 секунди преди края на продълженията.