2. Зимни спортове
  3. Русия надигра домакина Швейцария, Канада, Франция и Беларус също с победи

Русия надигра домакина Швейцария, Канада, Франция и Беларус също с победи

Световният шампион Русия победи домакина Швейцария с 4:2 в своята трета среща от предварителна група „В на световното първенство по хокей. Руснацита изоставаха с 1:2 след първата третина, но се върнаха с мача и отбелязаха три гола чрез Иля Ковалчук, Алексей Морозов и Александър Пережогин. Русия и Швейцария се класират за втората групова фаза на турнира, тъй като двата тима заемат първите места в групата си.

В друг мач от световното първенство по хокей Франция се наложи над Германия с 2:1. Двубоят се реши още през първата третина, като французите първи поведоха в резултата чрез Лусиер в 4-ата минута, но само минута по-късно Хеч изравни. В крайна сметка Тардиф бе точен в 17-ата минута и донесе успеха на "петлите". След този мач, Франция също продължава напред в турнира.

В група "А" Канада разгроми със 7:3 Словакия и също завърши с три победи от три мача първата групова фаза. "Кленовите листа" поведоха с 3:0 още през първата  част с голове на Рой, Доан и Спеца. Сурови намали на 1:3 в 7-ата минута от втората третина, но Уайт, Уебър и Стамков докараха резултата до 6:1 до края на втората част. В 3-ата минута от третата част Спеца покачи на 7:1, но словаците успяха да намалят след попадения на Хоса и Гранак.

В другия мач в групата Беларус победи Унгария с 3:1 и също си осигури участие в следващата фаза. Алексей Угаров и Михаил Грабовски реализираха по едно попадение в последната третина и решиха двубоя. Преди това Алексей Калюжни от Беларус и Имре Петерди от Унгария се разписаха в първата част.

Канада, Беларус и Словакия се класират за втората групова фаза на световното първенство.