2. Зимни спортове
  3. Русия размаза Щатите и очаква четвъртфиналите на Световното по хокей в Швейцария

Латвия прегази аутсайдера Франция със 7:1 и се завтърди на трето място в група "Е"

На 2 май отборите от групи „E”и „F” изиграха четвъртите си срещи на Световното първенство по хокей, провеждано в Швейцария.

След забележително представяне в рамките на едва 20 минути Русия разгроми националния отбор на САЩ с 4:1. Попаденията за сборная нанизаха Олег Сапиркин, Александър Радулов, Александър Пережогин и Сергей Мозякин. Американците поведоха в резултата още в четвъртата минута, с което поставиха под въпрос крайния изход от срещата за първоначално определяния като фаворит тим на Русия.

С убедителното си представяне и пълен актив от четири победи ( три в редовното време и една след продължение) Русия си гарантира участие на четвъртфиналите с първото място в група „Е”. Следващият съперник на сборная ще бъде „най-слабият” четвъртфиналист от група „F”, който ще бъде определен от последните срещи на Чехия и Беларус.

В друга среща от група „Е” Латвия записа първата си победа в редовното време и общо трета от началото на шампионата. Латвийците разбиха представителния отбор на Франция със 7:1. Французите успя да устиска през първите две третини, но силите на „петлите” свършиха в последната част, в която получиха цели четири гола.

0

*Легенда: М - изиграни мачове; П - победи; ПО - победи след овъртайм; ЗО - загуби след овъртайм; З - загуби; Г+/- - голова разлика; Т - точки.