2. Зимни спортове
  3. Русия си отмъсти на Канада за Олимпиадата (видео)

Русия си отмъсти на Канада за Олимпиадата (видео)

"Кленовите листа", които са без звездите си на световното по хокей на лед, паднаха с 2:5

Русия продължава похода си към световната титла по хокей на лед, след като разби олимпийския шампион Канада с 5:2 (1:0, 2:0, 2:2) и стигна полуфиналите на надпреварата, провеждаща се в Германия. По този начин руснаците взеха реванш от „кленовите листа” за загубата на Олимпиадата във Ванкувър през февруари.

Русия, която гони трета поредна световна купа, постигна 26-ата си последователна победа на подобен форум срещу Канада, чийто тим ги размаза със 7:3 на четвъртфиналите на Игрите.

Руснаците, които бяха горещо подкрепяни, поведоха в резултата в последната минута на първата част, когато Максим Афиногенов прокара шайбата под тялото на Крис Масън.

Те стигнаха до преднина от 4:0 преди канадците, които играеха без най-големите си звезди в НХЛ заради продължаващите плейофи, да върнат едно попадение чрез Джон Таварес.

Евгени Малкин отбеляза второто си попадение в срещата, за да осигури успеха, като остави Мат Дъчън да съкрати разликата в заключителните секунди.

Сега Русия ще срещне домакина Германия, който преследва първия си медал на световно първенство от 57 години насам. Немците спечелиха срещу Швейцария с 1:0, благодарение на гола на Филип Гогула.

По-рано Швеция и Чехия стигнаха полуфиналите, където ще играят помежду си, след победи над Дания и Финландия.