2. Зимни спортове
  3. Русия спечели група „B” след 4:2 над Чехия

Русия спечели група „B” след 4:2 над Чехия

Националният отбор на Русия спечели група „B” на хокейния турнир на олимпийските игри във Ванкувър, след като късно снощи надделя с 4:2 над състава на Чехия.

По-голямата част от първата третина премина без гол, като по-опасните положения бяха пред вратата на Чехия. В 15-ата минута Русия съумя да поведе чрез Малкин, след като бе останала с човек повече на леда след наказания на Ягър. 60 секунди преди края пък „сборная” бе с двама души дефицит и тогава Плеканец изравни статуквото за 1:1.

Втората третина бе на значително по-ниско ниво като в нея двата тима мислеха предимно за сигурността в отбраната си. Така или иначе в нея падна гол и той бе дело на Виктор Козлов, което бе и негово първо от началото на Игрите.

Най-много голове в този мач паднаха в третата част, която започна с нов гол на Малкин след асистенция на Сьомин. Въпреки че вече изоставаха с 1:3 чехите не се отказаха и успяха да намалят резултата в 15-ата минута чрез Милан Михалек. До края обаче имаше време за още едно попадение, което бе дело на Павел Дастюк, който оформи крайното 4:2 15 секунди преди края на двубоя.

След този успех „сборная” си гарантира първото място в група „B” с актив от 7 точки, докато чехите остават втори с 6.