2. Зимни спортове
  3. Руски биатлонист стана европейски шампион

Руски биатлонист стана европейски шампион

Виктор Василиев записа първия златен медал за страната си на Европейското първенство по биатлон, което се провежда от 28 февруари до 4 март в руския град Уфа, област Башкортостан.

Василиев спечели 20-километровия индивидуален старт, като не допусна дори една грешка в четирите си стрелби.

Утешителното сребро остана за норвежецът Даг Ерик Кокин. Той пропусна една от целите и в крайна сметка остана на 24 секунди след лидера. Бронзът спечели украинецът Сергей Седнев.

Още един представител на домакините, Антон Шипулин, се нареди сред водещите биатлонисти с четвърто място и два пропуска.