2. Зимни спортове
  3. Рускините най-бързи в щафетата в Хохфилцен

Рускините най-бързи в щафетата в Хохфилцен

Световните и олимпийски шампионки от Русия спечелиха щафетата по биатлон на 4 по 6 километра в старт от Световната купа в Хохфилцен, Австрия.

Основна роля за успеха изигра Олга Зайцева, която презареди само един път в двете си стрелби и изведе рускините в състав Светлана Слепцова, Ана Булигина и Яна Романова да победата.

Рускините завършиха с общо време от 1:13:37.0 часа и шест допълнителни патрона, докато на второ място се нареди щафетата на Франция с 3.8 секунди пасив и седем допълнителни патрона.

Водачката в класирането за Световната купа Хелена Йонсон пък изведе щафетата на Швеция до третото място с 4.6 секунди изоставане и три допълнителни патрона.