2. Зимни спортове
  3. Руските биатлонистки върнаха медалите си, спечелени с Ахатова и Юриева

Руските биатлонистки върнаха медалите си, спечелени с Ахатова и Юриева

Руските биатлонистки Олга Медведцева, Олга Зайцева, Светлана Слепцова и Анна Булигина върнаха медалите си от щафетните състезания за Световната купа, които спечелиха през миналия сезон заедно с колежките си Албина Ахатова и Екатерина Юриева. Последните две дадоха положителни допинг проби в края на 2008 г. и получиха наказания в срок от две години.

След като върнаха отличията Медведцева, Зайцева, Слепцова и Булигина отново имат право да участват в Световната купа, която стартира днес в Швеция. Организаторите в Йостерсунд обявиха, че рускините са включени в стартовия списък за днешното индивидуално състезание.

От съюза на биатлонистите по-рано обявиха, че четирите състезателки дължат глоби над 26 хиляди евро. Те обаче са били изплатени и биатлонистките и те ще се състезават днес.