2. Зимни спортове
  3. Руснаци и германци окупираха върховете след първия ден от Световното първенство по фигурно пързаляне

Задължителният танц при танцовите двойки и кратката програма при спортните двойки откриха Световното първенство по фигурно пързаляне в Лос Анджелис (САЩ).

Задължителният танц при танцовите двойки и кратката програма при спортните двойки откриха  Световното първенство по фигурно пързаляне в Лос Анджелис (САЩ).

Руската двойка Оксана Домнина/Максим Шабалин поведе след първия ден от състезанието при танцовите двойки. Втора във временното класиране е двойката на домакините Танит Белбин/Бенджамин Агосто, трети са канадците Теса Виртю/Скот Моир. И трите двойки постигнаха най-добрите си резултати през настоящия сезон.

Домнина и Шабалин регистрираха оценка от 40.77. Американците заслужиха 39,65, а канадската двойка завърши първото си изпълнение от Световния шампионат с оценка 39,37
.

При спортните двойки на върха в класирането преди изпълнението на волната програма е германската двойка Альона Савченко/Робин Шолкови, следвани от представителите на Русия Юко Кавагучи/ Александър Смирнов. Трети са китайците Джан Дан / Hao Джан.

Най-голямата надпревара в света на фигурното пързаляне продължава утре с кратката програма при мъжете. Утре ще бъдат определени и първите медалисти – победителите и техните подгласници в надпреварата при спортните двойки, които ще изпълнят волната си програма.