2. Зимни спортове
  3. Сабрина Бухолц спечели спринта в Идре, словенец най-бърз при мъжете в първия старт за Европейската купа

Германката Сабрина Бухолц спечели 7,5-километровия спринт за Европейската купа по биатлон. Бухолц направи най-силното си състезание от началото на 2008 г. Тя стреля безгрешно при двете си посещения на огневия рубеж и с време от 23:39.2 остави на 3.3 секунди зад себе си рускунята Олга Вилюхина.

Представителката на руската федерация също не допусна грешка в стрелбата. Последното място на почетната стълбичка зае Юлиане Дьол също от Германия. Тя бе единствената от петте водещи състезателки, която сгреши в стрелбата.

Миналогодишната носителка на ЕК Наталия Соколова (Русия) с два пропуска и слабо бягане приключи на седмо място.

При мъжете завърналия се от тура за Световната купа Клемен Бауер (Словения) не допусна грешка стрелбата и спечели спринта на 10 км с време от 25:43.1 мин. Норвежецът Фроде Андерсен започна сезона с типичния си силен старт и зае второто място без пропуски и 25:49.0 мин. Даниел Бьом от Германия се задоволи с трета позиция и време от 25:55.0.