2. Зимни спортове
  3. Сан Хосе бие с дузпи, Калгари се мъчи в продълженията

Сан Хосе бие с дузпи, Калгари се мъчи в продълженията

„Акулите” победиха Кълъмбъс Блу Джакетс с 3:2 след равенство (2:2) в редовното време и продължението на срещата

Хокейният Сан Хосе Шаркс записа осма победа в последните си девет мача в първенството на Националната хокейна лига. „Акулите” победиха Кълъмбъс Блу Джакетс с 3:2 след равенство (2:2) в редовното време и продължението на срещата.

Джо Торнтън и Дани Хийтли вкараха по един гол в първите две третини за Сан Хосе. Точни за Кълъмбъс бяха Джейсънм Кимера и Рик Наш също в първата и втората част.

Тимовете не успяха да решат спора си в редовното време, като и след продължението резултатът остана непроменен. Единственият гол при дузпите записа Дан Бойл. Най-полезен в мача бе стражът на Сан Хосе Евгени Набоков, който спаси 26 удара в редовното време и отрази опитите на Никита Филатов, Антон Щралман и Рик Наш в дузпите.

Сан Хосе е първи в тихоокеанската дивизия на Западната конференция с 23 точки и три пред Лос Анджелис Кингс.

В друг мач от първенството на НХЛ Калгари Флеймс победи трудно Далас Старс с 3:2 след гол в продължението. Джаром Игинла наниза два гола за Калгари, третото добави Деймънд Лангоу. Игинла отбеляза решаващото попадение в първата минута от продължението.

Победата е осма за тима на Калгари, който заема трето място в северозападната дивизия. Старс е предпоследен в „пасифика” с шест победи и 18 точки.