2. Зимни спортове
  3. Сан Хосе изравни клубен рекорд

Сан Хосе изравни клубен рекорд

Клоуи вкара победното попадение само 13,21 секунди преди финалната сирена в последната третина

Райън Клоуи реализира решителния гол при победата на Сан Хосе при гостуването на Торонто с 3:2 в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Победата е девета поредна при гостуванията на "акулите", които са лидери в Западната конференция с актив от 87 точки.

Постижението от поредни победи е изравнен рекорд в историята на Сан Хосе. Клоуи вкара победното попадение само 13,21 секунди преди финалната сирена в последната третина. Преди това, в първия период, Торонто повече в резултата чрез Тайлър Бозак.

Въпреки това Сан Хосе поведе с голове на Дан Бойл и Джо Павелски, които се разписаха в първите шест минути на втората част. Само 51 секунди преди края на втората третина Фили Кесел доведе резултата до 2:2. Вратарят на Сан Хосе - Евгени Набоков, се отличи с 32 спасени шайби.

В друг мач от НХЛ тази нощ Анахайм спечели с 4:2 при домакинството си срещу Лос Анджелис. Стражът Джонас Хилър направи 35 спасявания в състава на "патетата", а неговите съотборници Теему Селане и Саку Койву се отличиха с гол и асистенция. Десетата поредна домакинска победа за Анахайм е изравнен клубен рекорд. Райън Гецлав също се разписа за отборът на Анахайм, който беше загубил предходните си пет мача срещу "кралете". За Лос Анджелис точни бяха Оскар Молер и Анце Копитар. Отборът от щата Калифорния нямаше загуба от 11 януари насам.

В друга по-интересна среща от НХЛ Филаделфия победи местния си съперник Ню Джърси у дома с 3:2. "Дяволите" остават на първо място в Атлантическата дивизия със 74 точки. Филаделфия е на трета позиция с 13 точки по-малко.