2. Зимни спортове
  3. Сан Хосе взе четвъртфинала на Запад в шест мача

Сан Хосе взе четвъртфинала на Запад в шест мача

Пингвините елиминираха Отава, Чикаго поведе на Нашвил с 3:2 победи

Поставеният на първо място в плейофите на Западната конференция в НХЛ Сан Хосе Шаркс елиминира осмия в подредбата Колорадо Аваланш и се класира на полуфинал в конференцията.

„Акулите” спечелиха серията в шест мача с 4:2 победи и станаха първият класирал се за следващата фаза на надпреварата. Решаващ се оказа днешният успех като гост с 5:2, който е първи за Сан Хосе в последните им 10 опита.

Силен мач за гостите направи Джо Павлески, който се отличи с два гола. Един добави Дан Бойл, а с попаденията на Девин Сетогучи и Дъглас Мъри Сан Хосе успя да обърне резултата от 1:2.
В друг мач от плейофите настоящият носител на купа „Стенли” Питсбърг Пенгуинс също спечели серията си с 4:2 победи над Отава Сенатърс. Въпреки необичайно слабата игра на звездата си Сидни Кросби Питсбърг успя да преодолее съперника си след 3:3 в редовното време и решаващ гол в 10-ата минута на първото продължение. Паскал Дюпюи бе точен в добавеното време, с което донесе решаващия успех с 4:3.

Чикаго Блекхоукс взе важен домакински успех с 5:4 също след продължение за да поведе с 3:2 победи на съперника си Нашвил Предатърс. Дясното крило на домакините Мариан Хоса се оказа героят на вечерта. След като получи наказание за груба игра, което се простря и по време на продължението, Хоса излезе от кабинката за наказания и донесе победата на тима си в четвъртата минута на продължението.