2. Зимни спортове
  3. Сани Жекова е 3-а в света на бордъркрос

Сани Жекова е 3-а в света на бордъркрос

Българката завърши 7-а в последния старт за сезона

Александра Жекова спечели четвъртфиналната си серия в последния за сезона бордъркрос за Световната купа, но се препъна в полуфиналната и така изпусна реалната възможност да се бори в големия финал с водещите в генералното класиране две канадки за спечелването на малкия кристален глобус.

Побеждавайки конкурентките си в малкия финал, Александра се нареди на седмо място в крайното класиране. Така с общ актив от 3760 точки Жекова завърши сезона на трето място в генералното класиране за малката Световна купа в бордъркроса - един отличен резултат, който изобщо не бива да бъде подценяван.

Носителка на трофея е оглавилата общото подреждане след травмата на американката Линдзи Джакобелис в средата на сезона - Доминик Малте от Канада, с 4200 точки, а нейна подгласничка остана сънародничката й Маел Рикер с 3950 точки.

Интересно е да се отбележи, че трите сноубордистки, който отстраниха Жекова в полуфинала, се оказаха на почетната стълбичка в днешното състезание и то именно по реда, в който се класираха в полуфиналната си серия.

Първа е Жаклин Хернандез (САЩ), втора - Нели Моен Локоз (Франция), а трета - Зое Джилингс (Великобритания). Доминик Малте и Маел Рикер останаха съответно четвърта и пета в днешния бордъркрос, което потвърди лидерството на Малте за Купата.