2. Зимни спортове
  3. Сани Жекова завърши на пето място във Вейзона

Сани Жекова завърши на пето място във Вейзона

Българката Александра Жекова завърши на пето място в коронната си дисциплина сноубордкрос в състезанието от СК по сноуборд в швейцарския зимен център Вейзона.

22-годишната Нели Моен Локо (Франция) беше най-добра на финала и спечели първа победа в кариерата си.

Световната вицешампионка и лидерка за Световната купа Доминик Малте от Канада финишира втора, а трета се нареди Ева Самкова от Чехия.

Малте остава на върха в генералното класиране с 4800 точки, пред Моен Локо с 3710 точки и Самкова с 2780 точки.

Жекова дели петото място в подреждането заедно с олимпийската шампионка Маей Рикер (Канада).