2. Зимни спортове
  3. САЩ победи Франция на Световното по хокей

САЩ победи Франция на Световното по хокей

Националният отбор на САЩ по хокей победи Франция с 4:0 във втория си мач за оставане в първа дивизия на Световното първенство по хокей в Германия.

Френските хокеисти отправиха първия удар в срещата, но след това американците поеха контрола в свои ръце и отговориха с 9 изстрела. Ник Фолино отбеляза първия гол в 5-ата минута на втората част след асистенция на Джонсън.

Брандън Добински бе автор на втория гол във вратата на Франция.

САЩ направи преднината си класическа малко след началото на третата част след гол на Ти Джей Оши. Последното попадение във вратата на Франция отново бе дело на Фолино.

Вратарят на победителите Скот КЛмънсън спаси всичките 10 удара, отправени към неговата врата.

В друг мач а оставане в първа дивизия на Световното първенство по Хокей Италия спечели срещу Казахстан с 2:1.