2. Зимни спортове
  3. САЩ разгроми Русия на четвъртфиналите на световното първенство по хокей на лед (ВИДЕО)

Пол Щастни вкара два гола и подаде за други два, а Крейг Смит записа пет асистенции за категоричната победа на САЩ с 8:3 срещу Русия на четвъртфиналите на световното първенство по хокей на лед.

Ти Джей Оши, Нейт Томпсън, Алекс Галченюк, Райън Картър, Джейкъб Труба и Дейвид Мос също се разписаха за успеха на американците.

Вратарят Джон Гибсън пък спаси 31 шайби, изпращайки своя тим на полуфинал срещу победителя от мача между Швейцария и Чехия.

Александър Овечкин вкара гол за руснаците, а другите два добавиха Александър Свитов и Александър Пережогин.