2. Зимни спортове
  3. САЩ размаза Китай с 12:1 на старта в група В на женския хокеен турнир

САЩ размаза Китай с 12:1 на старта в група В на женския хокеен турнир

Финландия удари Русия с 5:1

Финландия размаза Русия с 5:1 в първа среща от група В на женския хокеен турнир от Олимпийските игри във Ванкувър, предаде БНТ.

Рускините откриха резултата в 7-ата минута чрез Александра Вафина, но след това нямаха никакъв шанс срещу разнообразните и мощни атаки на финландския отбор.

До края на третината Сая Сирвио изравни, а във втората част Марьо Ваутилайнен и Венла Хови забиха още две шейби. В третата третина Нина Тиканен се изяви с два гола, един от които при числено превъзходство, за крайното 5:1.

В другата среща американките, които са сочени за фаворитки за златните медали, разгромиха отбора на Китай с 12:1.

Американките започнаха устремно участието си и в рамките на първите 22 минути Джени Потър вкара три гола и стана водещ реализатор на американския отбор в олимпийските му участия.

Мегън Дугън добави още два точни удара, а китайките успяха да отбележат почетното си попадение при 11:0. Това направи Цзън Фънлин 2:21 минути преди края на срещата при числено превъзходство.