2. Зимни спортове
  3. САЩ смълча Канада - 5:3

САЩ смълча Канада - 5:3

"Янките" взеха дербито в олимпийския хокеен турнир

САЩ победи домакините от Канада с 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) в зрелищен мач от олимпийския хокеен турнир във Ванкувър.

Зрителите видяха едни от най-добрите хокеисти в света, а домакините бяха смълчани от надъханите „янки”.

Още в 41-ата секунда американците поведоха в резултата с гол на Браян Рафалски. Все пак един от фаворитите на турнира стигна до изравняване след попадение на Ерик Стаал. САЩ обаче отново поведе с 2:1 с втори гол на Рафалски и при този резултат завърши първата третина на двубоя.

В началото на втората част Дани Хийтли направи 2:2, преди американските хокеисти са стигнат до 3:2 в 17-ата минута с гол на Крис Дрюъри. 4:2 напарви Джейми Лангенбрунър в 8-та минута, а канадците намалиха чрез звездата си Сидни Кросби.

Раян Кеслър оформи крайния резултат - 5:3, след гол на празна врата 45 секунди преди края.

Така САЩ спечели категорично първото място в група „А” с 3 победи от 3 мача и директно се класира на 1/4-финалите. Канада остана на второ място с 5 точки и ще играе допълнителни плейофи, за да се класира за следващата фаза.

КАНАДА - САЩ 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
0:1 - Браян Рафалски (1)
1:1 - Ерик Стаал (9)
1:2 - Браян Рафалски (10)
2:2 - Дани Хийтли (24)
2:3 - Крис Дрюъри (37)
2:4 - Джейми Лангенбрунър (48)
3:4 - Сидни Кросби (57)