2. Зимни спортове
  3. Седма поредна загуба за Вашингтон в НХЛ

Седма поредна загуба за Вашингтон в НХЛ

С хеттрик на Никлас Линдстрьом Детройт Ред Уингс разби с 5:2 Сейнт Луис в среща от първенството на Националната хокейна лига

С хеттрик на Никлас Линдстрьом Детройт Ред Уингс разби с 5:2 Сейнт Луис в среща от първенството на Националната хокейна лига. 40-годишният защитник, който е печелил шест пъти наградата Норис, откри резултата в мача в средата на втората третина, а в третата добави още два, като последният беше в заключителните секунди на празна врата.

"Чаках 19 години, за да направя хеттрик и сега, може би в края на кариерата ми, това се случи, заяви пред журналистите 40-годишният Линдстрьом след мача. Никлас Кронвал и Дани Клийри вкараха другите два гола във втората третина за отбора на Детройт, който събра 43 точки и излезе начело в Западната конференция.

Лидерът в генералното класиране в цялата Лига- Филаделфия Флайърс, записа четвърта поредна победа, след като се наложи с 5:3 над Монреал. Летящите имат 47 точки, докато с 38 Монреал остана на 3-а позиция в цялата Източна конференция. Клод Жиру вкара 16-ото си попадение през сезона, след като направи 2:0 малко преди края на първата част, а Джеф Картър реализира също едно попадение, но и подаде за още два.

Тежка загуба сполетя шампионите от Питсбърг, които отстъпиха с 1:4 на Ню Йорк Рейнджърс. Гостите от Рейнджърс се развихриха през третата част на мача, а само в рамките на 15 секунди Ерик Кристенсен и Алексей Фролов решиха мача, след като направиха 1:3. Сидни Кросби записа 20-ата си точка от началото на сезона, тъй като откри резултата за Пингвините в първата третина след пас на Евгений Малкин.

Седма поредна загуба претърпя отборът на Вашингтон, който въпреки това остава начело в Югоизточната дивизия с 40 точки. Този път отборът от американската столица падна 1:2 след продължения на собствен терен от неуБедителния през този сезон отбор на Анахайм. Това е най-лошата серия за отбора след назначаването на Брук Бодро за треньор на тима преди три години.

Райън Гецлаф вкара победното попадение за Могъщите патоци в продължението. В първата третина домакините от Вашингтон отправиха 17 удара, но само този на Брукс Лийч влезе във вратата. Джофри Лупул изравни във втората третина при числено превъзходство. С тази победа Анахайм събра 38 точки и се изравни с водача в Тихоокеанската дивизия Далас, който има също толкова.