2. Зимни спортове
  3. Сензационна първа победа за Арнд Пайфер, Бьорндален е новият световен шампион в биатлона

Младият немски биатлонист Арнд Пайфер спечели първия старт от последния етап за Световната купа в спринта на 10 км в руския Ханти Мансийск. Още в първия състезателен ден Оле Ейнар Бьорндален успя да си осигури титлата в спринта и голямата Световна купа.

Пайфер сензационно спечели последния за сезона спринт при мъжете в дебютната си година на световната сцена, побеждавайки Бьорндален с разлика от 23,1 секунди. С по-особеният подход за по-бавна 22-годишният германец бе точен във всичките си стрелби, докато норвежецът допусна един пропуск.

Кристоф Зуман също стреля безгрешно, но не успя да удържи темпото на Бьорндален и завърши на 27,3 секунди след Пайфер. Полякът Томаш Сикора остана на далечното 18-о място, с което се сринаха надеждите му в борбата с Бьорндален за Световната титла.

1     Арнд Пайфер GER 0+0 0 25:51.1 0.0
2     Оле Ейнар Бьорндален NOR 0+1 1 26:14.2 +23.1
3     Кристоф Зуман AUT 0+0 0 26:18.4 +27.3
4     Емил Хегле Свендсен NOR 0+1 1 26:20.3 +29.2
5     Андреас Бирнбахер GER 1+0 1 26:24.4 +33.3