2. Зимни спортове
  3. Сейнт Луис празнува втора поредна победа от редовния шампионат на НХЛ

Сейнт Луис празнува втора поредна победа от редовния шампионат на НХЛ

Хокеистите на Сейнт Луис записаха втора поредна победа от началото на редовния шампионат в Националната хокейна лига. Жертва за втори път стана финалистът от плейофа за „Купа Стенли” Детройт Ред Уингс.

Втората поредна среща между тимовете се игра в Стокхолм, а след първия успех с 4:3 „блусарите” победиха с 5:3.

Ред Уингс откриха резултата, след като в първата част водеха с 2:0. Дан Клири отговаряше за успеваемостта в атака. Сейнт Луис върна един гол в първата третина чрез Кийт Ткачак. Анди Макдоналд изравни резултата през втората част, а Никлас Кронуол отново изведе Детройт напред в резултата. Това се оказа и последният гол във вратата на Сейнт Луис.

Останалите три попадения за „сините” отбелязаха Брад Бойс и Патрик Берклунд. Крайното 5:3 в последната третина оформи Ткачак. След кратката си визита в столицата на Швеция двата тима се завръщат в Северна Америка.