2. Зимни спортове
  3. Шампионът Детройт Ред Уингс продължава безапелационно напред в плейофите

Шампионът Детройт Ред Уингс продължава безапелационно напред в плейофите

Шампионът в Националната хокейна лига Детройт Ред Уингс се класира безапелационно за втория кръг в плейофите. „Червените криле” победиха и в четвъртия мач Калъмбъс Блу Джекетс с 6:5 (3:1, 2:4, 1:0), като с 4:0 успеха вече са в следващата фаза на директните елиминации.

През първата третина Детрот поведоха с 3:1. Никлас Линдстрьом, Томас Холмстрьом и Дан Клиъри бяха точни за шампионите, а Кристиан Хуселиус вкара за домакините.

Рик Неш и Ар Джей Умбъргър изравниха резултата, преди Мариан Хоса на два пъти отново да даде преднина на гостите от Детройт. Все пак втората третина завърши 5:5 след попадения на Крис Ръсел и Фредрик Модин.

В последната трета част Йоан Френзън бе точен и Детройт ликува.