2. Зимни спортове
  3. Шампионът Питсбърг вкара 8 гола на Отава

Шампионът Питсбърг вкара 8 гола на Отава

Шампионът в НХЛ Питсбърг Пингуинс изигра поредния си впечатляващ мач. В поредна среща от редовния сезон носителят на „Стенли Къп” победи с категоричното 8:2 Отава Сенатърс у дома. Отделните части завършиха (1:1, 5:0, 2:1), а домакините решиха нещата в своя полза през втората част, когато отбелязаха пет безответни гола.

С основна заслуга за победата бе Евгени Малкин, който отбеляза хеттрик. Другите голове бяха дело на Бил Гуерин, който се разписа на два пъти, Руслан Федотенко, Крис Куниц и Сергей Гончар. За Отава точни бяха Антон Волечков и Крис Кели, който минута преди края оформи крайния резултат.

След този мач Пингуинс се нареди на 4-то място с 53 точки в Източната конференция, докато Отава е на 7-ма позиция с 40 т.