2. Зимни спортове
  3. Шампионът удари Торонто Мейпъл Лийфс с 5:4 след дузпи

Шампионът удари Торонто Мейпъл Лийфс с 5:4 след дузпи

Тази нощ в НХЛ се изиграха още 5 двубоя, ето и резултатите

Шампионът Питсбърг Пингуинс постигна важна победа, след като се наложи трудно с 5:4 над последния в Източната дивизия Торонто Мейпъл Лийфс, след изпълнение на дузпи. Срещата се игра в „Мелън Арена” в Питсбърг и бе част от програмата на редовния сезон в НХЛ.

Двубоят започна по-добре за гостите, които откриха резултата в 4-та минута чрез Ор, но в 10-ата шампионите изравниха с попадение на Кенеди. В 5-та минута на втората третина Касел изведе отбора от Торонто отново напред в резултата, преди Кросби да вкара 2 гола за „пингвините”, съответно в 8-та и 11-ата минута, с което изведе своите напред – 3:2. „Кленовите листа” обаче съумяха отново да изравнят статуквото преди сирената с гол на Гунарсон в 15-ата минута.

В последната трета част отново Торонто поведоха първи чрез Божак в 6-та минута. В 18-ата обаче Куук оформи крайния резултат за редовното време – 4:4. В продължението нов гол не падна и така двата отбора трябваше да определят победителя от тази среща след изпълнение на дузпи. В тях Летанг изпусна първата за „пингвините”, но и Касел от Торонто последва примера му. Кросби обаче бе точен за шампионите, след което Кулемин не успя да преодолее стража на домакините, а Дюпоа донесе успеха на Питсбърг с точен наказателен удар.