2. Зимни спортове
  3. Шок в Кьолн! Дания подчини САЩ с "внезапна смърт"

Шок в Кьолн! Дания подчини САЩ с "внезапна смърт"

Американците с втора поредна загуба на Световното първенство по хокей в Германия

Дания записа един от най-големите си успехи в хокея. Това стана на световното първенство, което тази година се провежда в Германия.

Във втория си мач от Група „Д” в Кьолн „червения динамит” изригна срещу един от големите фаворити САЩ. Дания спечели драматично срещата с 2:1 след „внезапна смърт”.

Втора е втора поредна победа за Дания в групата и втора поредна загуба за САЩ в турнира, което не се случвало от 2003-та година.

След безрезултатна първа част Ларс Елер от Дания и Кийт Яндъл от САЩ размениха по едно попадение във втората част, с което доведоха срещата до продължения.

Всичко се реши във 2-та минута след началото на продълженията. Стефан Ласен се превърна в герой за своя отбор като отбеляза победното попадение в срещата. В последната среща от Група „Д” Дания играе с домакина Германия, а САЩ среща Финландия.