2. Зимни спортове
  3. Шведка спечели масовия старт на 12,5 км

Шведка спечели масовия старт на 12,5 км

Шведката Хелена Екхолм спечели масовия старт на 12,5 километра от Световната купа по биатлон в германския зимен център Оберхоф.

Шведката Хелена Екхолм спечели масовия старт на 12,5 километра от Световната купа по биатлон в германския зимен център Оберхоф.

26-годишната Екхолм беше безпогрешна при четирите стрелби и завърши с общо време 39:22,9 минути, за да запише втора победа за сезона и общо 11-а в кариерата си.

Представителката на домакините Андреа Хенкелостана втора само на 1,6 секунди след победителката, въпреки че допусна две грешки на огневия рубеж.

Рускинята Светлана Слепцова финишира трета на 5,2 секунди също след перфектна стрелба.

В генералното класиране за Световната купа продължава да води Кайса Мекерейнен (Финландия) с 425 точки. Тя финишира десета в днешната надпревара на малко повече от минута след победителката с три грешки.

Втора след девет от 26 състезания е Екхолм с 381 точки, а трета е Мари Лор Брюне (Франция) с 324 точки.

Българката Нина Кленовска, която не се класира за масовия старт днес, е 74-а в генералното класиране с 2 точки.