2. Зимни спортове
  3. Швеция не остави шансове на Финландия - 3:0

Швеция не остави шансове на Финландия - 3:0

Олимпийският шампион по хокей на лед Швеция направи поредна много важна крачка към защитата на титлата си, след като разби тима на Финландия с класическото 3:0 в повторение на финала от Торино 2006

Олимпийският шампион по хокей на лед Швеция направи поредна много важна крачка към защитата на титлата си, след като разби тима на Финландия с класическото 3:0 в повторение на финала от Торино 2006. С този успех „тре курнур” си осигуриха първото място в група „C” на турнира във Ванкувър. Финландците пък ще трябва да играят плейоф за класиране на четвъртфиналите.

Два гола за шведите отбеляза Луи Ериксон, който бе точен по веднъж в първите две третини, когато „тре курнур” бяха останали с човек повече. Крайното 3:0 оформи Никлас Хагман във втората третина, а Питканен от финландците ще пропусне четвъртфиналите заради висок удар срещу Патрик Хорнквист във втората част. Блестящ мач за шведите направи и техният вратар Хенрик Лундквист, който направи цели 20 спасявания. Стражът на Финландия също бе блестящ, след като завърши с 29 спасявания.