2. Зимни спортове
  3. Швеция падна от Чехия с 1:2, но спечели група „C”

Швеция падна от Чехия с 1:2, но спечели група „C”

Националният отбор на Швеция спечели група „C” и се класира за следващата фаза на Световното първенство по хокей, въпреки че късно снощи загуби третия си мач от групата с 1:2 от тима на Чехия

Националният отбор на Швеция спечели група „C” и се класира за следващата фаза на Световното първенство по хокей, въпреки че късно снощи загуби третия си мач от групата с 1:2 от тима на Чехия. Срещата се игра в немския град Манхайм, а „Тре Конор” запазиха лидерството си заради по-добрата си голова разлика. Интересен факт е, че първата позиция се дели от цели три отбора, които имат по шест точки – Швеция, Чехия и Норвегия. Твърдо на последното място пък остана съставът на Франция, който ще спори за оставане в дивизия 1 със състава на Италия.

Първата част бе много оспорвана, с доста физически сблъсъци и технически нарушения. Все пак чехите успяха да я спечелят с 1:0 с гол на Густавсон секунди преди края на третината. През втората част Швеция се вдигна да обръща мача и стигна до равенството в 5-та минута, а автор на попадението бе Маркус Нилсон. След попадението Чехия отново натисна и в 11-ата Иржи Новотни оформи крайното 2:1. В третата, последна, част двамата вратари се представиха на изключително високо ниво и не допуснаха нови попадения в мрежите си.

В другия двубой от тази група „C” отборът на Норвегия постигна разгромна победа с 5:1 над аутсайдера Франция. Въпреки че „петлите” поведоха в резултата, норвежците не допуснаха изненада и им отвърнаха с нови пет попадения.

Головете за скандинавците бяха дело на Лоренцен, Аасен, Торесен и Олимб. Петият гол за Норвегия бе дело на Амар, който си вкара автогол, а почетното попадение за „петлите” бе дело на Да Коста.